Kötekli'de Yaşam : )))

 

Efendim bildiğiniz üzere ben, ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan MUĞLA'da üniversite okumaya çalışan kendi halinde biriyim : )))

 

Üniversitemiz 1992 yılında kurulmasına karşı şaşılacak derecede büyüyen ender üniversitelerdendir.. Çevresi, doğası, havası, ortamı .. her şekilde çooook güzel.. Kötekli'de yaşıyorsunuz her anınız dolu dolu geçer.. hayatın ritminden hiç bi an bile kopmazsınız.. Sınavlardan önce "ekip" çalışması yapabilirsiniz mesela : ))

 

Eskiden bu güzellikleri sayarken birde "SUYU" derdik.. KÖTEKLİ 10 000 den fazla üniversite öğrencisinin yaşadığı Muğla merkeze bağlı bir köyken şimdi bu büyümeye orantılı olarak merkeze bağlı bir mahalle konumunu aldı..

 

En başta hepimiz çok sevindik.. "Yolarımız artık daha güzel" diye rüyalara dalarken, asıl olmaması gereken şey oldu ve doğal kaynak suyu kullandığımız Kötekli'mizde artık Muğla merkezin suyuna bağlandı.. Tabi bu durum "çeşme suyu"ndan hiç hoşlanmayan bizleri ziyadesiyle rahatsız etti..

 

Şimdi malum, Muğla'da ev kiraları 500 YTL'den başlar veeee 1 200 YTL arasında değişir (sakın yıllık olarak bakmayın, tamamen aylık). Bu yüzden garibim öğrenciler 3erli, 5erli, 7şerli .. kalırlar evlerde.. Yurt bulmakda sıkıntı olunca mecburen böyle bir yaşam şekli benimseniyor.. Velhasıl EV KİRALARININ yanı sıra artık suyun metre küpüne de %100=>YÜZDE YÜZ zam yapıldığı açıklandı..

Öğrenim Kredisine KoSKoCA 10 YTL zam yapanlar bu %100'lük su zammından örnek alsınlar : ))

 

Okulda yeni konuşmalar ortaya çıktı:

- Aga beeee bize 87 Lira su parası geldi..

- Lan oğlum evde yüzüyonuzmu?..

Bu konuşma böyle devam ederken bir başkası yaklaşır yanlarına ve başlar konuşmaya:

- Yusuf sen öyle diyonda bize de 79 Lira geldi fatura..

Tabi Yusuf şaşkın.. 10 000'den fazla şaşkın olan öğrenci arkadaşı gibi : ))))

 

: )))

 

Artık bizde evimizde bi çoklarımız gibi "SUDAN UCUZ" deyimini yasakladık : )))

Haa bu arada düşünebilirsiniz ki "7 kişi yaşayan bir eve öyle gelmesi normal" ama 2 kişi kalan sınıf arkadaşım İdil'lere bile 73 Lira fatura gelmiş : )))

Muğla'da hayat çok pahalı ama gerçekten yaşanası yer, herşeye rağmen..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !